Şimdi Ara

0262 722 93 24

Online Ödeme

Kompanzasyon Panosu

Elektrik sisteminde, elektrik motoru, bobin vb. mıknatıslanma etkisi ile elektrik enerjisini yine elektrik enerjisine ya da farklı bir enerjiye çeviren cihazların, bu mıknatıslanma etkisi ile faz akımını geri kaydırmasından (indüktif güç oluşturmasından) dolayı, şebeke üzerinde yaratmış oldukları indüktif reaktif gücü dengeleme ve fazın akımını olması gereken konuma geri çekme işlemine KOMPANZASYON denir. 

Elektrik enerjisinin, santralden en küçük alıcıya kadar dağıtımında en az kayıpla taşınması gerekmektedir. Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile farklı kullanımlara yönelik almaçların yaygılaşması elektrik enerjisine ihtiyacın her geçen gün biraz daha artmasına, enerji üretiminin gittikçe pahalılaşmasına neden olmakta, dolaylı olarak ta bu durum şebekede taşınan elektrik enerjisinin de kaliteli, ucuz ve hakiki iş gören aktif enerji olmasını daha zorunlu kılmaktadır.

 

Gebze Kompanzasyon Panosu , Darıca Kompanzasyon Panosu, dilovası Kompanzasyon Panosu , izmit Kompanzasyon Panosu , dilovası imes Kompanzasyon Panosu , fabrika Kompanzasyon Panosu , elektrik Kompanzasyon Panosu - çayırova Kompanzasyon Panosu

Yalçın Elektrik whatsapp

Kare
Kod

Yalçın Elektrik KareKod KAREKOD
Yukarı

Yalçın Elektrik

Yalçın Elekktro Market